Picture of Jarosław Andrzejczak
Nasi studenci zwycięzcami konkursu Imagine Cup 2016 w kategorii Games
by Jarosław Andrzejczak - Thursday, 19 May 2016, 12:46 PM
 
Unicell zwycięzcy krajowych finałów konkursu Imagine Cup 2016 w kategorii Games

Zespół Unicell zwyciężył w krajowych finałach konkursu Imagine Cup 2016 w kategorii Games - największego konkursu technologicznego kierowanego do studentów. Tym samym studenci Politechniki Łódzkiej zostali drużyną narodową i będą reprezentować Polskę w półfinałach światowych, które odbędą się online w maju.
Do finałowej piątki konkursu w tej kategorii zakwalifikowały się jeszcze dwa zespoły z Politechniki Łódzkiej: TeamWithoutRepo oraz Raisin' zajmując odpowiednio miejsce trzecie, oraz czwarte.

Unicell - projekt Unicell Menager

Stworzony przez zwycięski zespół projekt - Unicell Manager - to gra mobilna z elementami edukacyjnymi, w której kontrolujemy organizm jednokomórkowy. Celem gry jest przeprowadzenie procesu ewolucji komórki poprzez zarządzenie jej wewnętrznymi strukturami. Złożone etapy tego proces takie jak: budowanie nowych organelli, trawienie pokarmu na molekuły czy składowanie owych molekuł, zostały przedstawione w przystępnej i ciekawej formie, dzięki czemu gra posiada silne walory edukacyjne, będąc jednocześnie doskonałą rozrywką. Unicell Manager oferuje wiele rozwiązań, które czynią każdą rozgrywkę zupełnie inną od poprzedniej. Znajdziemy tu między innymi system celów i nagród oraz karty kolekcjonerskie usprawniające nasze działania.

W skład zespołu wchodzą studenci wydziału FTIMS Politechniki Łódzkiej: Kamil Kozłowski, Mateusz Miągowski i Jakub Rogalski oraz Igor Derbis z Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi.

TeamWithoutRepo - projekt Komo&Nik

Projekt drużyny TeamWithoutRepo, która również znalazła się na podium konkursu, zajmując trzecie miejsce, to gra kooperacyjna Komo&Nik. Wcielamy się w niej w Komo i Nika – współczesnych Robin Hoodów, a naszym zadaniem jest odebrać niegodziwym bezprawnie nabyte przedmioty i przekazać je potrzebującym. Ze względu na gabaryty przedmiotów gracze muszą ze sobą ściśle współpracować przenosząc je, aby ich nie uszkodzić oraz nie zostać zauważonym przez przeciwników. W realizacji zadania pomagają nam zmysły Komo i Nika umożliwiające szybką identyfikację celów misji oraz obiektów mogących odwrócić uwagę rywala.

W skład zespołu wchodzą: Dariusz Bartczak, Mikołaj Druszcz, Łukasz Sobczyk i Cezary Wojciechowski.

Raisin' - projekt Nested

Zespół Raisin', który w finałach konkursu zajął czwarte miejsce, stworzył grę Nested. Ich projekt umożliwia zdobywanie wiedzy w nowy sposób: grając uczy tworzyć gry. Wcielamy się tu w rolę Samanthy, uczennicy liceum, która sprawdza nowy sposób nauki poprzez umieszczenie uczniów w grze video. Naszym celem jest znalezienie odpowiedzi na każde pytanie początkującego twórcy gier. Tym samym projekt odpowiada na ukrytą potrzebę graczy, która streszcza się w pytaniu: „Jak właściwie działają gry?”.

W skład zespołu wchodzą studenci wydziału FTIMS Politechniki Łódzkiej: Bartłomiej Dobrowolski, Jakub Dziedzic i Jakub Wujek oraz Mateusz Kaczoruk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Mentorem i opiekunem wszystkich zespołów jest dr inż. Jarosław Andrzejczak.