Picture of Jarosław Andrzejczak
Zespół Wavy w TOP6 projektów studenckich o tematyce Big Data na świecie!
by Jarosław Andrzejczak - Friday, 1 February 2019, 03:14 PM
 
Zespół Wavy w TOP6 projektów studenckich o tematyce Big Data na świecie!

Zespół Wavy otrzymał nominację do ścisłego finału nagrody specjalnej w kategorii Big Data na odbywających się w Seattle (USA) finałach światowych konkursu Microsoft Imagine Cup 2018. W każdej z trzech nagród specjalnych (Big Data, Artificial Intelligence, Mixed Reality) nominowano maksymalnie sześć zespołów spośród wszystkich 49 projektów finałowych. Tym samym reprezentanci Polski znaleźli się w czołowej szóstce projektów studenckich o tematyce Big Data na świecie! Jest to największy dotychczasowy sukces Polskiej drużyny w tej kategorii i jeden z największych w historii udziałów polskich drużyn w konkursie Imagine Cup. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno jurorów, jak i światowych mediów. Jak podali organizatorzy, w tym roku do konkursu zgłosiło się kilkanaście tysięcy zespołów z całego świata, co jeszcze bardziej podkreśla skalę sukcesu.

Drużyna Wavy, w której skład wchodzi trójka naszych studentów, a mentorem jest pracownik naszego Instytutu, opracowała lokalizator dla nurków rekreacyjnych zwiększający bezpieczeństwo. Dodatkowym atutem systemu są algorytmy Big Data umożliwiające proponowanie nurkowi tras i interesujących punktów, jak również predykcję sytuacji zagrożenia.

Zespół Wavy tworzą: Jakub Wujek, Michał Andrzejczak, Marcin Lenarczyk (Instytut Informatyki, Wydział FTIMS), Damian Perydzeński (Wydział EEIA) z Politechniki Łódzkiej oraz Artur Seliga z Politechniki Warszawskiej (Wydział IcHiP). Mentorem zespołu jest dr inż. Jarosław Andrzejczak (Instytut Informatyki, Wydział FTIMS Politechniki Łódzkiej).