Picture of Jarosław Andrzejczak
Finały ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych
by Jarosław Andrzejczak - Tuesday, 22 June 2021, 05:34 PM
 
Finały ZTGK 2021

Już po raz 12. i 13. studenci z całej Polski zaprezentują swoje autorskie prototypy gier komputerowych, doświadczeń VR oraz prace artystyczne podczas organizowanego przez Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej podwójnego finału Ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Zapraszamy, by wspólnie ze studentami dzielić się pasją tworzenia gier, rozwiązań dla środowisk wirtualnych oraz działań artystycznych. Prezentacja gier, ogrywanie i ocena projektów w ramach finału, łączącego prace z 2020 i 2021 roku, przyjęła formę hybrydową, gdzie Jury ocenia projekty studentów zdalnie w studio konkursowym zlokalizowanym w Politechnice Łódzkiej.

Konkurs to możliwość dla doświadczonych game developerów nie tylko wsparcia młodych talentów, podzielenia się wiedzą, ale także okazja, by wspólnie z całym środowiskiem kreować przyszłość i kierunek rozwoju edukacji oraz badań naukowych w branży gier w Polsce. Zgodnie z ideą konkursu zespoły zaprezentują oryginalne pomysły na gry komputerowe, doświadczenia VR oraz prace artystyczne a Jurorzy zweryfikują, w jakim stopniu uczestnikom udało się wypełnić role i kompetencje niezbędne do stworzenia w przyszłości wysokobudżetowych gier, nowoczesnych rozwiązań technologicznych czy wybitnych prac projektowych i artystycznych.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej wraz z partnerem uczelnianym: Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Finał konkursu zaplanowany jest w dniach 24-25 czerwca w formule 7 ścieżek tematycznych: Game Design, Game Development, Mobile Games, Virtual Environment, wraz z jego nieodłącznym elementem, jakim jest Game Graphics Contest z kategoriami: Character Design, Environment Design, Asset Design.